Już wkrótce na rynku pojawią się pierwsze gamingowe notebooki z układami graficznymi NVIDIA GeForce GTX980. Na nowych przenośnych komputerach gracze będą mogli się cieszyć grą na najwyższych ustawieniach w takie tytuły, jak Wiedźmin 3, czy Grand Theft Auto V. NVIDIA nie zapomina też o entuzjastach overclokingu.

Poza mocą obliczeniową NVIDIA GeForce GTX980 w wersji "mobilnej" przenosi do notebooków rozwiązania do tej pory niedostępne, jak kontrolę chłodzenia, G-SYNC, szybką pamięć graficzną o przepustowości 7 Gbps. Co więcej, notebooki nadal będą mogły stosunkowo długo pracować między ładowaniami.

NVIDIA zapewnia, że nowy układ graficzny do notebooków będzie w stanie zaoferować płynną rozgrywkę przy pełnych detalach w takich grach jak Wiedżmin3, Grand Theft Auto V, Mad Max, Metal Gear Solid: The Phantom Pain czyThe Killing Floor 2. Co więcej, mobilny GeForce GTX980 przygotowany jest z myślą o urządzeniach do wirtualnej rzeczywistości, takich jak Oculus Rift.

NVIDIA GeForce GTX980 znajdzie się w nowych gamingowych notebookach od takich producentów jak ASUS, MSI, Clevo, HyperBook i wielu innych.