Według japońskiej strony EMSOne, która powołuje się na tajwański Industrial and Commercial Times, wynika, że Apple w lipcu tego roku zamierza uruchomić masową produkcję nowego iPhone'a, który zostanie wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 4,7 cala. Natomiast produkcja większego iPhone'a ma być uruchomiona później - we wrześniu.

Oba modele pojawią się w sprzedaży "w pewnym momencie" w czwartym kwartale roku, przy czym model 4,7? zostanie zaprezentowany i wydane wcześniej, niż model z ekranem 5,5?. Wcześniej Reuters twierdził, że Apple posiada pewne trudności techniczne z produkcją ekranów do większego modelu iPhone'a 6.

Opracowane przez Ferry Passchier smartfony iPhone 6 mają zaokrąglone narożniki obudowy. Przycisk zasilania został przesunięty z prawej na lewą stronę. Obiektyw wraz z lampą błyskową został umieszczony z tyłu obudowy, na samej górze. Warto dodać, że część źródeł sugeruje, że Apple w tym roku w ogóle nie wprowadzi do oferty własnego phabletu i będzie chciało poczekać z jego premierą do 2015 roku.