Miesiąc temu Microsoft udostępnił Skype Translator Preview dla wszystkich, a teraz usługa dostała wsparcie dla kolejnych dwóch języków i są to niemiecki oraz francuski. Niestety, nadal nie wiemy, kiedy Skype Translator doczeka się wsparcia dla polskiej mowy. Wiadomo tylko, że Microsoft zamierza dodawać stopniowo wsparcie dla kolejnych języków, ale zanim w usłudze pojawi się polska mowa, to może jeszcze upłynąć wiele czasu.

Microsoft udostępnił Skype Translator Preview w zeszłym roku, ale początkowo można było używać usługi tylko w powiązaniu z językiem angielskim oraz hiszpańskim. Obecnie Skype Translator rozumie już sześć języków i są to jeszcze, poza wymienionymi wyżej, włoski oraz mandaryński.

Gwoli przypomnienia, Skype Translator ma pomóc w łamaniu barier językowych i komunikacji między ludźmi z różnych krajów. Program tłumaczy rozmowy głosowe i wyświetla je w formie tekstu, który następnie jest odczytywany za pomocą syntezatora mowy.

Skype Translator dostępny jest za darmo i znajduje się obecnie w formie Preview, a więc nie jest to finalne wydanie narzędzie, a poglądowa wersja testowa beta. Skype Translator Preview można pobrać w Sklepie Windows na urządzenia z Windows 8.1 oraz Windows 10 Pro Insider Preview.