Firma Acer przygotowuje swoje pierwsze modele smartfonów, które będą pracowały pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10 Mobile. Producent ten zapowiedział cztery nowe urządzenia, które wykorzystają system Microsoftu i pokaże je w czasie targów IFA 2015 w Berlinie. Niestety nie wiadomo jaką zaoferują one specyfikację.

Acer posiada obecnie jeden model telefonu z Windows Phone 8.1. Mowa tutaj o Liquid M220, który oferuje 4 calowy wyświetlacz 800 x 480 pikseli, dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 200, 1 GB pamięci RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej oraz czytnik kart microSD. Do tego dochodzi jest aparat cyfrowy 5 MPix z tyłu. Słabe podzespoły są jednak w tym przypadku uzasadnione ceną, która wynosi zaledwie 80 dolarów. Model ten w przyszłości otrzyma aktualizację do Windows 10 Mobile.

Już od 4 września powinniśmy być świadkami wysypu informacji o nowych smartfonach z Windows 10 Mobile, w tym także tych Acera. Niestety na targach Microsoft ma nie pokazać swojego flagowca, czyli Lumii 950. Ta zostanie zaprezentowana na specjalnie przygotowanym wydarzeniu w październiku.