Prestigio wzbogaca smartfonową ofertę o urządzenie ze średniej półki, co odzwierciedla specyfikacja bazująca na czterordzeniowym procesorze wspieranym przez 1GB pamięci operacyjnej, pięciocalowym wyświetlaczu HD z matrycą IPS oraz systemie Android w wersji 5.0.

Model Muze C3 korzysta z trybu dual SIM, co pozwala na korzystanie z podstawowego numeru telefonu oraz transferu danych z drugiej karty w innej taryfie operatorskiej lub służbowego numeru. A wszystko to w obrębie jednego urządzenia z rozdzieleniem i personalizacją list kontaktów oraz ustawień.

Na czterech rdzeniach procesora i 1GB pamięci RAM system Android 5.0 Lollipop będzie pracował płynnie i wydajnie, a także proporcjonalnie długo do zastosowanego ogniwa baterii 2200mAh. Platforma Android w naturalny sposób pozwala także na integrację z usługami Google, takimi jak poczta Gmail, wirtualny dysk czy sklep z ponad 1.5 milionem aplikacji. Pięciocalowy wyświetlacz HD IPS pozwoli cieszyć się miłą dla oka estetyką odtwarzanego kontentu, za to podczas nagrywania wideo przy pomocy aparatu głównego 8MPx możemy uzyskać materiały jakości Full HD. Z kolei 5-megapikselowa frontowa kamerka z diodowym doświetleniem będzie optymalnym narzędziem do uwieczniania się na cyfrowych autoportretach. Na dane przeznaczono 8GB wbudowanej pamięci, które w razie potrzeby można rozszerzyć o kolejne 32GB za pośrednictwem karty SD.

Producent rozwija także autorski kontent w postaci sklepu MultiStore, gdzie po zarejestrowaniu użytkownik może pobierać darmowe aplikacje lub kupować promocyjnie wycenione gry i programy. Przydatne do usprawnienia pracy smartfona mogą być aplikacje takie jak McAfee, Clean Master czy Dr Booster odpowiadające za bezpieczeństwo, zużycie baterii i porządek w zasobach urządzenia, a także 200GB bezpłatnej przestrzeni w chmurze MultiCloud.

Cenę modelu Muze C3 ustalono na 399 zł, zaś dostępność w kanale detalicznym na wrzesień.

[Łukasz Szewczyk]