Eniro Polska, właściciel wyszukiwarki lokalnej panoramafirm.pl, dzięki nawiązanej współpracy z firmą MGGP Aero, dostawcą zdjęć lotniczych, wzbogaciła swój serwis mapowy o wysokiej jakości zdjęcia lotnicze.

W wyniku współpracy z firmą MGGP Aero na mapach Panoramy Firm pojawiła się bardzo przydatna funkcjonalność - zdjęcia lotnicze największych polskich miast (ponad 90 lokalizacji). Wysokiej jakości zdjęcia dają użytkownikom nowe możliwości wyszukiwania lokalnego, wyznaczania trasy i pomiaru odległości. Funkcjonalność będzie stopniowo rozszerzana na obszar całego kraju, a w pierwszej kolejności na najbardziej popularne i turystycznie atrakcyjne miasta i regiony.

- Wzbogacenie map w cyfrowej Panoramie Firm o wysokiej jakości zdjęcia lotnicze to kolejny pozytywny przykład, że inwestujemy w rozwój produktów internetowych i mobilnych - mówi Tomasz Wlazłowski, starszy specjalista GIS ds. rozwiązań mapowych. - W wyniku współpracy z firmą MGGP Aero udostępniliśmy użytkownikom najlepsze na polskim rynku zdjęcia lotnicze, które stanowią najwierniejszą formę odzwierciedlenia powierzchni terenu. Dlatego wyszukiwanie na mapie daje teraz jeszcze lepsze rezultaty i jest bardziej intuicyjne. W zasadzie wszystkie produkty Eniro są oparte o technologie mapowe - to kwintesencja wyszukiwania lokalnego - dodaje Tomasz Wlazłowski.

Mapy udostępnione użytkownikom Panoramy Firm są połączeniem jakości bazy danych i nowoczesnej technologii. Każda firma znajdująca się w bazie Panoramy Firm (ponad 2,4 mln rekordów) jest precyzyjnie oznaczona na mapie. Użytkownicy mogą korzystać z mapy Panoramy Firm w 3 trybach: oprócz zdjęć lotniczych także z klasycznej mapy cyfrowej i mapy hybrydowej.

Klasyczna mapa cyfrowa to dokładna mapa w wysokiej rozdzielczości, będąca odwzorowaniem układu ulic i budynków, a także obiektów naturalnych takich jak rzeki czy jeziora.

Mapa hybrydowa powstaje w wyniku połączenia zdjęć lotniczych z elementami mapy klasycznej. Pozwala to użytkownikom na precyzyjne planowanie tras i odnajdywanie obiektów na mapie realnej.

Mapy Panoramy Firm są w pełni responsywne, czyli dostosowane do wyświetlania na wszystkich typach ekranów. Posiadają także wiele przydatnych funkcji, takich jak planowanie trasy, pomiar odległości, powierzchni, ustalanie współrzędnych GPS czy skalowanie. Dodatkowo mapa w mobilnej Panoramie Firm jest w pełni zintegrowana z bezpłatną nawigacją GPS. Dzięki temu użytkownik nie tylko odnajdzie potrzebne mu lokalne informacje, ale także z łatwością dotrze do drzwi szukanej firmy.

[Łukasz Szewczyk]