Firma LG Electronics (LG) już dziś rozpoczyna udostępnianie aktualizacji do flagowego modelu LG G3. Polska jest pierwszym krajem na światowej mapie aktualizacji do Android 5.0, później nowy software dostaną inne kluczowe dla koncernu rynki.

Najnowszy system operacyjny Android Lollipop wnosi wiele nowych rozwiązań, a także odświeża interfejs, dodając nowe animacje, przejścia oraz ikony. Przebudowany został także system powiadomień, w którym zmienił się layout i kolory, a dodatkowo od teraz dostępny będzie przy zablokowanym ekranie.

Nowością jest także zaimplementowana funkcja pozwalająca na odblokowanie znajdującego się w pobliżu telefonu przy pomocy sparowanych urządzeń Bluetooth jak na przykład LG G Watch R czy słuchawki z serii Infinim. Android 5.0 to również zoptymalizowana biblioteka Android Runtime (ART) mająca przyspieszyć działające na nim urządzenia.

Firma LG jest pierwszym producentem, który wyposaży swoje flagowce w najnowszy system Android jeszcze w tym roku, kolejne modele zostaną zaktualizowane w niedalekiej przyszłości.

Wdrożenie nowego systemu operacyjnego Android Lollipop do smartfonów G3 jest dla nas najwyższym priorytetem. Nowe cechy i możliwości systemu Android 5.0 zapewnią użytkownikom nowy poziom doznań podczas użytkowania naszego flagowca
- powiedział dr Jong-seok Park, prezes oraz dyrektor generalny działu LG Electronics Mobile Communications.

[Łukasz Szewczyk]