Dostępna jest już nowa wersja internetowej przeglądarki Opera. Dzięki nowemu podglądowi struktury zakładek, synchronizacji haseł, animowanym motywom i opcji pobrania SurfEasy VPN nowa Opery na komputery zapewnia więcej prywatności.

Ostatnie badania Opery pokazały, że użytkownikom zależy na prywatności w sieci, ale zaawansowane narzędzia mające jej służyć wydają się im zbyt skomplikowane, albo ich po prostu nie znają. Opera postanowiła to zmienić. Od teraz, kiedy użytkownik otworzy prywatne okno albo plakietkę bezpieczeństwa na pasku adresu, znajdzie tam link do pobrania SurfEasy. SurfEasy to VPN, należący od niedawna do Opery, który umożliwia bezpieczne, prywatne i anonimowe przeglądanie sieci z dowolnego miejsca na Ziemi.

W Operze można już także synchronizować karty, zakładki i dane przeglądania pomiędzy urządzeniami. Teraz dochodzi do tego jeszcze opcja synchronizowania haseł. Wystarczy wybrać"Hasła" w nowym panelu ustawień i bez trudu można logować się do swoich serwisów z różnych komputerów.

Wprowadzono także nowy podgląd struktury tych folderów, który jest dostępny z poziomu rozwijanego menu albo panelu bocznego menedżera zakładek. Korzystanie z niego umożliwia przejrzyste zarządzanie strukturą zakładek.

Nowa Opera to także animowane motywy. Skaczący kot, płomienie kominka albo inne wideo w tle szybkiego wybierania dodają przeglądarce niepowtarzalnego charakteru. Możesz także samemu stworzyć taki motyw i zgłosić go do katalogu Opery.

Nową Operę 32 można już pobrać na komputery Windows, Mac lub Linux.

[Łukasz Szewczyk]