Szumnie zapowiadana aktualizacja Windowsa 10 prawdopodobnie zadebiutuje 2 sierpnia. Takie wnioski można przynajmniej wyciągnąć na podstawie wpisu zamieszczonego w Centrum Informacji Microsoftu. Informacji próżno jednak szukać na oficjalnych stronach, ponieważ nagłówek w krótkim czasie został usunięty. Na poniższym zrzucie ekranowym możecie jednak zobaczyć informację na własne oczy:

Już od momentu pierwszej zapowiedzi powyższej aktualizacji twórcy twierdzili, że będzie ona niezmiernie istotna dla rozwoju "okienek". Na początku zakładano, że paczka pojawi się w lipcu - sugestię tę podchwycono po ujawnieniu oficjalnego oznaczenia builda "1607", który to numer interpretowano jako 16 lipca. Najnowsze doniesienia wskazują jednak na to, że Anniversary Update trafi w ręce użytkowników 2 sierpnia, czyli niedługo po zakończeniu procesu darmowych aktualizacji z Windowsa 7 oraz 8.1.

Aktualizacja ma wprowadzić nowości takie jak powłoka Bash, nowy motyw systemu Windows oraz usprawnienia przeglądarki Edge.