Jak dobrze wiemy, muzyka z Apple Music oferowane tylko jest w stratnym formacie AAC 256 kbps. Nie ma opcji włączenia formatu bezstratnego, jak na przykład w Tidal. To się jednak może w niedługim czasie zmienić.

Macotakara raportuje, że Apple opracowuje nowy format bezstratnej muzyki, który ma cechować się jakością na poziomie 96kHz/24-bit. Informację przekazano w trakcie PORTABLE AUDIO FESTIVAL 2015, gdzie wystawiali się partnerzy Apple. Co ciekawe, producenci już przygotowują się do wprowadzenia do oferty kabli Lightning, a samo gniazdko jest w stanie obsłużyć muzykę w formacie 96kHz/24-bit.

Jeśli to prawda, to nowy format bezstratnej muzyki może zostać użyty w usłudze Apple Music. Co jest bardzo prawdopodobne, tym bardziej, że wytwórnie muzyczne już od dawna dostarczają Apple muzykę oferowaną w iTunes w bezstratnym formacie. Ta następnie konwertowana jest do stratnej postaci.

Powyższe informacje są o tyle ciekawe, że niedawno pojawiły się plotki, jakoby Apple miałoby zrezygnować w iPhone'ach 7 z 3,5-mm jacka audio. Jego rolę ma właśnie przejąć Lightning.