Jak podają źródła, Intel szykuje się do wypuszczenia na rynek nowych procesorów siódmej generacji. Układy mają stanowić odpowiedź na procesory AMD Ryzen i najprawdopodobniej przyniosą powrót technologii Hyper Threadingu do procesorów i5!

Procesory Ryzen to szansa dla AMD na narobienie niemałego zamieszania na rynku. Intel czuwa jednak nad ruchami konkurencji i już pracuje nad odpowiedzią obozowi Czerwonych. Firma postanowiła wprowadzić kolejne zmiany w swojej strategii.

Rodzina Kaby Lake rozwinęła segment procesorów niskobudżetowych wprowadzając obsługę Hyper Threadingu do serii Pentium oraz Celeron, co było sporym zaskoczeniem. Nadejście konkurencyjnej rodziny Ryzen determinuje jednak kolejne zmiany w tym kierunku, co zmusza Intel do wprowadzenia co najmniej dwóch nowych układów, o których wspominamy wyżej.

Z perspektywy strategicznej zadaniem Core i7-7740K i Core i5-7640K jest stonowanie sukcesu AMD po wprowadzeniu na rynek rodziny Ryzen. Chip i7 ma być flagowcem skierowanym na rynek typowo konsumencki. Chip wyróżniać się będzie 8 megabajtami pamięci podręcznej, taktowaniem 4,3 GHz oraz TDP równym 100 W. Będzie to więc krótko mówiąc ulepszona wersja dotychczasowego topowego modelu, Core i7-7700K.

Nowa i5-tka to w dużej mierze zagadka i informacje o niej radzimy traktować z dystansem. Niektóre źródła wspominają, że chip ten również otrzyma obsługę Hyper Threadingu, jednak nie wszystkie. Do tej pory seria i5 nie mogła pochwalić się takimi możliwościami, dlatego byłaby to nowość. Byłoby to jednak przyjemne zaskoczenie ze strony Intela, a firma udowodniła już nie raz, że jest do takich niespodzianek skłonna. :)