Mozilla ogłosiła, że ma już gotową nową wersję oprogramowania Firefox OS, dedykowanego dla smartfonów. Wprowadza ona liczne zmiany i ułatwienia, w tym ogólną poprawę wydajności, oraz obsługę API WebGL. Dodano obsługę DSDS (dual-standby support) dla dwóch kart SIM, pomiędzy którymi będzie można się teraz łatwo przełączać korzystając z przygotowanego przez Mozlillę menagera. Poprawiono autofocus i algorytm zarządzający lampą błyskową, a galeria zdjęć otrzymała nową funkcjonalność. Od teraz potrafi lepiej katalogować wykonane zdjęcia i może wyświetlać dodatkowe informacje, takie jak rozszerzenie pliku, rozmiar, czy data wykonania zdjęcia.

Odtwarzacz muzyczny w nowej wersji mobilnego lisa wyświetla przyciski i najważniejsze dane nie tylko w swoim oknie, ale też na ekranie blokady i w centrum powiadomień. Poruszając aspekt odtwarzania dźwięku warto wspomnieć, że aplikacja radia potrafi już korzystać z głośników smartfona i nie wymaga słuchawek, co do tej pory było dla niej nieosiągalne. Pojawiła się też obsługa NFC, a lista wspieranych języków powiększyła się o kilka nowych. Znajduje się na niej i nasz rodziny język polski.

Począwszy od opisywanej wersji Firefox OS może automatycznie katalogować aplikacje, umieszczając je w katalogach przeznaczonych dla poszczególnych typów programów. Przykładowo wszystkie gry będą umieszczane automatycznie w folderze Gry.

Na liście zmian znalazły się też nowe opcje dodane w aplikacji do pisania/odbierania MMSów i SMSów oraz e-maili, obsługa raportów dostarczenia wiadomości, poprawki w zakresie funkcjonowania współdzielenia plików przez Bluetooth, lepszy mechanizm wyszukiwania treści zaimplementowany w sklepie z aplikacjami i przeglądarce internetowej, funkcja streamingu dźwięku z użyciem protokołu RSTP oraz ulepszony silnik renderujący Gecko 28.