Forza Horizon 5 zmierza do Meksyku, a deweloper Playground Games pokazuje, jak różnorodne mogą być krajobrazy tego kraju dzięki serii nowych zrzutów ekranu 4K. W przeciwieństwie do niektórych dawnych lokalizacji Forza Horizon, takich jak Wielka Brytania, Meksyk jest rozległym krajem, w którym znajduje się prawie każdy biom, od dżungli, przez pustynie, po ośnieżone góry wulkaniczne

Co więcej, powrócą pory roku, które będą miały inny wpływ na każdy biom - lato może być gorące i suche w jednym miejscu, ale przynosić intensywne burze tropikalne w innych lokacjach. Możesz sprawdzić zrzuty ekranu i opisy wszystkich biomów poniżej:

Kanion - możesz rozpoznać to jako biom pokazany w zwiastunie ujawniającym grę Forza Horizon 5 w czerwcu. Jest on wypełniony formacjami skalnymi z unikalnymi prążkami, które można znaleźć tylko w kanionie.

Kanion

Tropikalne Wybrzeże - to może być to, o czym myślisz, wyobrażając sobie tropikalne meksykańskie wakacje. Wypełniona palmami, mewami, plażami z białym piaskiem i spokojną wodą sprawia wrażenie, jakby ożywała pocztówka. Przynajmniej tak jest, dopóki nie osiągniesz sezonu burzowego, który całkowicie zmienia sposób poruszania się po nim. Uważaj na latające palmy!

Tropik

Farmland - w przeciwieństwie do bardziej płaskich lub suchych pól uprawnych z niektórych poprzednich gier Forza Horizon, te wzgórza są wypełnione bujną roślinnością, drzewami owocowymi i szerokimi, płytkimi rzekami. Będziesz miał mnóstwo ogrodzeń do przebicia i malowniczych domostw do zbadania podczas podróży

Farm

Suche wzgórza - Jak można się domyślić, biorąc pod uwagę nazwę, ten biom jest pełen suchych traw na pagórkowatych wzgórzach i równinach, zapewniając mnóstwo otwartych przestrzeni do przejechania, jeśli masz ochotę na jazdę w terenie. Jedną z najfajniejszych cech tego biomu jest jezioro, które faktycznie wysycha w sezonie zimowym, otwierając skróty przez szybkie przejścia i tajne obszary.

Wzgorza

Dżungla - Wypełniona bujną, gęstą roślinnością i wysokimi drzewami, które przepuszczają piękne promienie słońca przez baldachim, ten biom ma również imponujące wodospady i kręte rzeki. Na tym obszarze znajduje się również wiele ukrytych świątyń, z których wszystkie oparte są na prawdziwych lokalizacjach w Meksyku.

Jungle

Living Desert - po raz pierwszy w serii Forza Horizon, Forza Horizon 5 zawiera kaktusową pustynię pełną wysokich saguaro. Istnieje również wiele formacji skalnych i stosów skalnych, które są unikalne dla tego obszaru. Jak sama nazwa wskazuje, jest pełna życia i obfituje w kwiaty i dziką przyrodę.

Livinh

Skaliste Wybrzeże - Podczas gdy tropikalne wybrzeże jest pełne drzew i roślinności, to ma zupełnie inny klimat. Ponieważ nie ma tu wielu drzew, będziesz mieć pełny widok na ocean i wspaniałe widoki na zachodzące słońce pod koniec dnia. Jako bonus dla wszystkich graczy w golfa, możesz nawet pokręcić się po polu golfowym.

Wbrzerze

Pustynia Piaskowa - Pełna wysokich wydm, ten biom jest idealny do jazdy powozem i rzeźbienia w piasku. Jeśli nie masz ochoty na piasek między palcami stóp, wiele dróg w tym rejonie ma długie proste.

Desert

Bagno - chociaż bagno może nie brzmieć jak najlepsze miejsce na wyścig, płytkie wody tego biomu są do tego doskonałym miejscem. Na bagnach znajduje się również wiele drzew namorzynowych, które mają bardzo grube, połączone ze sobą korzenie. Możesz je przebić podczas wyścigów, zmieniając trasę w zależności od tego, czy Twój samochód sobie z tym poradzi.

Bagno

Miejskie miasto Guanajuato - Podobnie jak wiele innych miast w Meksyku, wszędzie jest mnóstwo niesamowitej architektury i żywych kolorów. Jednak w przeciwieństwie do wielu miast, ma wiele wzgórz i tuneli, dzięki czemu można uzyskać naprawdę zabawne trasy wyścigowe. Podobnie jak w przypadku Kanionu, usłyszysz wiele ech odbijających się na ciasnych drogach miasta.

Town

Volcano - to kolejna pierwsza odsłona serii Forza Horizon, ta masywna góra znajduje się tuż obok Żywej Pustyni. To wulkan położony na bardzo dużej wysokości, więc jazda na szczyt jest wyjątkowym przeżyciem, które nagradza graczy, dalekim widokiem na horyzoncie. Jest to również jedyne miejsce w grze, w którym napotkasz śnieg, więc koniecznie zabierz ze sobą dodatkową kurtkę.

Skaly