Firma Gigabyte wprowadziła do sprzedaży nowy, multimedialny tablet internetowy Gigabyte Tegra Note 7. Urządzenie przeznaczone jest głównie dla fanów gier, ponieważ wyposażone zostało w mocny akcelerator graficzny NVIDIA.

W tablecie zastosowano 72-rdzeniowy procesor graficzny Nvidia GeForce. Zastosowana bateria o pojemności 4100 mAh w połączeniu z technologią oszczędzania energii pozwala na korzystanie z urządzenia do 10 godzin. Tablet wyposażony jest również w 5-megapikselową kamerę z technologią HDR oraz głośniki stereo w obudowie typu bass reflex (pasmo przenoszenia 380-12000 Hz). Ponadto do dyspozycji użytkownika oddano 16 GB wbudowanej pamięci, którą można rozszerzyć o kolejne 32 GB za pomocą kart micro SD. Osoby z zacięciem artystycznym docenią również dołączony rysik Nvidia DirectStylus. Tegra Note 7 pracuje pod kontrolą najnowszej wersji mobilnego OS-a Google - Android KitKat 4.4.

Swoboda tworzenia

Dzięki niezwykle funkcjonalnemu rysikowi NVIDIA DirectStylus pisanie i rysowanie na tablecie nigdy nie było tak proste i intuicyjne. Dopracowany i precyzyjny system doskonale sprawdza się w praktyce, oferując przy tym mnóstwo zabawy oraz czystej radości tworzenia.

TEGRA NOTE 7 to także możliwość wykonywania wyjątkowych zdjęć dzięki technologii HDR, która sprawdzi się nawet w najtrudniejszych warunkach oświetleniowych. Optymalne nasycenie kolorami, doskonała ostrość i odwzorowanie fotografowanych osób, przedmiotów czy krajobrazów połączone z szerokimi możliwościami edycji i dzielenia się wykonanymi zdjęciami to funkcje, które docenią użytkownicy tabletu GIGABYTE.

Multimedia i gry

GIGABYTE TEGRA NOTE 7 to przenośny, multimedialny kombajn gwarantujący nie tylko odtwarzanie plików wideo w wysokiej rozdzielczości, ale również reprodukowanie doskonałego dźwięku stereofonicznego za pomocą dwóch, wbudowanych głośników wykorzystujących technologię NVIDIA PureAudio. Ponadto, za sprawą niesamowitej wydajności oferowanej przez procesor Tegra 4, tablet sprawdzi się także jako mobilna platforma do gier, których szeroki wybór gwarantuje serwis NVIDIA TegraZone.

Dostępność i cena

Tablety GIGABYTE TEGRA NOTE 7 są dostępne w przedsprzedaży od 2 kwietnia w cenie 829 PLN brutto.