Desire 820 to nowy smartfon od HTC, który jest następcą popularnego modelu Desire 816. Urządzenie wyposażone zostało w 64-bitowy układ Qualcomm Snapdragon 615 ze zintegrowaną łącznością 4G LTE.

HTC Desire 820 wykonany jest z plastiku, a nie z metalu. Jest to plastik dość dobrej jakości, ale bardzo prawdopodobne jest, że po dłuższym korzystaniu będzie się rysować. Urządzenie jest spore, ekran mierzy sobie 5,5" przekątnej (rozdzielczość wynosi 720p). Smartfon oferuje szybkie połączenia 4G, dochodzące do 150mbps. Wysoką wydajność 64-bitowego układu i zintegrowany modem LTE Cat 4 docenią szczególnie miłośnicy rozrywki, dla których kluczowy jest m.in. szybki streaming muzyki, pobieranie i oglądanie filmów oraz możliwość korzystania z różnych programów i aplikacji jednocześnie.

Największą ciekawostką w tym telefonie jest jego nowy procesor. Został on stworzony przez Qualcomma i nazywa się Snapdragon 615 (a dokładniej mówiąc: MSM8939 - MSM oznacza, że jest to układ ze zintegrowanym modemem). Jest on zbudowany z aż ośmiu 64-bitowych rdzeni Cortex-A53 (cztery z nich są taktowane zegarem 1,5 GHz, a pozostałe cztery - zegarem 1 GHz) i układu graficznego Adreno 405, którym towarzyszą 2 GB pamięci operacyjnej.

Desire 820 wyposażony został w przedni aparat o rozdzielczości 8MP, który sprawdza się przy robieniu zaskakujących ujęć solo, a także zdjęć grupowych. Ciekawostką jest dostępne w tym modelu oprogramowanie, które w oryginalny sposób pozwala łączyć zdjęcia użytkownika z innymi, dowolnymi zdjęciami. Użytkownicy HTC Desire 820 mogą także skorzystać z funkcji Live Makeup pozwalającej na dynamiczny podgląd zdjęcia przed jego wykonaniem w celu ustawienia oczekiwanego poziomu gładkości skóry. Smartfon oferuje także opcję Photo Booth, która pozwala uchwycić kilka momentów na jednej fotografii.

Cechą charakterystyczną HTC Desire 820 jest dwukolorowa obudowa, która nie tylko podkreśla indywidualny styl, ale także poprawia parametry związane z odpornością i mocą. Jednym z wyróżników modelu są kolorowe - składające się z miksu dwóch kolorów - obwódki wokół aparatu, przycisków i flesza.

Pozostałe elementy Desire 820 to: aparat 13 MP z tyłu, z przesłoną f/2.2 i czujnikiem 13 MP BSI, akumulator 2600 mAh i głośniki BoomSound

HTC Desire 820 dostępny będzie w wybranych krajach na całym świecie. Model 820 powinien niebawem trafić do naszego kraju. Cena wciąż pozostaje tajemnicą, ale nie powinna być wyższa niż 1400 zł.