Jak donoszą redaktorzy serwisu The Tech Point, firma Huawei zdecydowała się na usunięcie złącza słuchawkowego 3,5 mm ze wszystkich nowych smartfonów należących do rodziny Honor. Informacja ta jest oczywiście nieoficjalna, jednak jeśli okaże się prawdziwa, smartfony Huawei będą już kolejnymi urządzeniami na rynku, które pożegnały się ze starym, dobrym jackiem...

Nowe urządzenia z serii Honor mają trafić na rynek jeszcze w tym roku i według informacji The Tech Point nie zobaczymy w nich klasycznego gniazda słuchawkowego. Nie jest to nowatorskie posunięcie, z podobnego rozwiązania w ostatnich miesiącach skorzystały firmy takie jak Apple, HTC czy też Xiaomi, jednak z pewnością niechęć producentów do gniazda 3,5 mm budzi wśród konsumentów spore niezadowolenie. Tymczasem wśród twórców trend zdobywa coraz większe zainteresowanie.

Wśród zalet braku wejścia słuchawkowego w telefonach wymienia się oszczędność miejsca wewnątrz obudów oraz gwarancję lepszej jakości dźwięku dzięki podłączeniu słuchawek przez złącze USB C. Ten ostatni argument z rzeczywistością zderza się jednak dość boleśnie, ponieważ większość użytkowników tak czy inaczej decyduje się na korzystanie z przejściówek lub słuchawek bezprzewodowych. Wszystko wskazuje jednak na to, że wkrótce w ślad za Huawei pójdzie reszta producentów dostępnych na rynku smartfonów, a gniazdko jack stopniowo zacznie odchodzić w zapomnienie.