Firma Huawei planuje wprowadzić na rynek nowy model telefonu, który będzie wyposażony w obrotowy aparat. Jest to europejska odmiana dostępnego już od pewnego czasu w Chinach modelu Honor 7i.

Huawei ShotX nie będzie wyposażony w przednią kamerkę do zdjęć selfie, bowiem wystarczy przekręcić tylny aparat na przód. Taka budowa powinna zapewnić bardziej smukły design i niższą cenę. Zastosowany tutaj moduł aparatu 13 MPix z jasnością f/2.0 wyposażony jest w diodę LED. Sensor ten pozwoli na rejestrację filmów Full HD przy 30 klatkach na sekundę. Oprócz tego warto wspomnieć o ekranie 5,2 cala typu IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, procesorze Snapdragon 616 z układem graficznym Adreno 405, 2 GB pamięci operacyjnej, module łączności LTE, Bluetooth 4.1, WiFi, baterii o pojemności 3100 mAh, 32 GB wbudowanej pamięci na pliki z możliwością rozszerzenia poprzez slot microSD oraz czytnik linii papilarnych. Całość pracuje pod kontrolą systemu Android 5.1.1 Lollipop z nakładką EMUI 3.1.

Takie podzespoły zamknięto w obudowie o grubości 7,8 mm. Będzie ona dostępna w kolorze białym, złotym i niebieskim. Huawei ShotX dostępny jest w Niemczech, gdzie kosztuje 349 euro. Później trafi do innych krajów Europy.