Azjatyckie media informuję, że Apple zamierza wykorzystać w iPhone'ach 6s nowy aparat fotograficzny. Po pierwsze, pojawi się większa matryca - 12 Mpix. Drugą nowością ma być nowy sensor od firmy Sony. Ten rzekomo będzie wyposażony w dodatkowy subpiksel. Poza standardowymi dla RGB pojawi się jeszcze jeden - biały. Dzięki temu aparat będzie w stanie robić lepsza zdjęcia w trudnych warunkach oświetleniowych, na przykład nocą.

W sieci już wcześniej pojawiały się plotki na temat aparatu fotograficznego z matrycą 12 Mpix w nowych iPhone'ach. Apple cały czas stosuje matrycę 8 Mpix (już od czasów iPhone'a 4s) i zdaje się, że czas najwyższy, aby zastosować lepszą.

iPhone'y 6s zadebiutują we wrześniu. Nowe smartfony Apple mają dostać także nowy procesor A9, który będzie wspomagany przez 2 GB pamięci LPDDR4, nowe materiały (lepsze aluminium) czy technologię Force Touch, która odpowiada za wykrywanie siły nacisku. iPhone'y 6s będą pracować w oparciu o iOS 9, którego oficjalnej zapowiedzi spodziewamy się już 8 czerwca - w trakcie konferencji WWDC 2015.