NaviExpert wprowadza nową usługę w swojej nawigacji dla urządzeń z systemem Android. To Komiwojażer. Usługa pozwala na optymalizację tras wielopunktowych w oparciu m.in. o odległości między punktami oraz aktualne dane o korkach i remontach. Do końca września będzie można testować ją za darmo.

Wydanie kolejnej wersji nawigacji NaviExpert jest odpowiedzią na potrzeby osób, które dziennie podróżują w wiele różnych miejsc i mają dylemat, w jakiej kolejności je odwiedzić, by nie tracić zbędnego czasu. Najnowsza wersja NaviExpert dla systemu Android - tak w aplikacjach pobranych z Google Play (8.7) jak i ze strony producenta (8.6) umożliwia optymalizowanie kolejności odwiedzanych punktów na trasach wielopunktowych w oparciu o odległości między nimi oraz aktualne dane o ruchu drogowym. Co więcej, dzięki nowej usłudze wytyczane trasy uwzględniają także czas, jaki planujemy spędzić w danym punkcie oraz przedział czasu, w jakim musimy do danych miejsc dotrzeć.

Komiwojażer to usługa zarówno dla profesjonalnych kierowców - kurierów, serwisantów, przedstawicieli handlowych, którzy większość dnia spędzają na podróżowaniu między klientami, jak i każdego, kto po prostu załatwia dziennie kilka spraw w różnych miejscach. Organizując taką wyprawę sami często kierujemy się po prostu odległością między tymi punktami lub intuicją, a ta nas może mylić. Komiwojażer analizując aktualne dane o ruchu drogowym oraz dodatkowe warunki, które sami określamy wytycza trasy optymalne pod względem czasowym. Kolejność, w jakiej mamy odwiedzić dane punkty może być dla nas nierzadko zaskakująca, ale dzięki tej usłudze jesteśmy w stanie zaoszczędzić na stukilometrowej trasie nawet 30 minut! Zaoszczędzony czas możemy przeznaczyć czy to na odwiedzenie kolejnego klienta, czy po prostu na nasze przyjemności
- mówi Adam Bąkowski, Prezes Zarządu NaviExpert.

W ciągu kilku następnych dni każdy użytkownik aplikacji NaviExpert pobranej z Google Play otrzyma powiadomienie o dostępnej aktualizacji. By skorzystać z Komiwojażera należy mieć aktywną usługę nawigacji. Do 30 września NaviExpert umożliwia darmowe testowanie nowej usługi. Od 1 października będzie można ją dokupić do posiadanego abonamentu za niewielką opłatą.

Nowa wersja aplikacji wprowadza także kilka innych zmian. Po pierwsze, na ekranie głównym pojawiła się długo wyczekiwana zakładka Trasy, umożliwiająca zapisywanie planów tras. Ponadto ekran planera w najnowszej wersji uwzględnia dynamiczne podpowiedzi użytecznych miejsc oraz oblicza długość i czas wytyczanych tras.

[Łukasz Szewczyk]