Co Europejska Unia Nadawców rekomenduje Europie w kwestii cyfrowego radia, jakie widzi szanse i przewagi nowej technologii - między innymi tego można dowiedzieć się z nowego serwisu poświęconego DAB+ (Digital Audio Broadcasting), który uruchomiła Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Serwis adresowany jest głównie do ekspertów i znawców rynku radiofonii cyfrowej. KRRiT dysponuje ekspertyzami, analizami i prezentacjami, którymi chce się podzielić z rynkiem, po to by łatwiej było dyskutować i wypracowywać strategię dla Polski w tym obszarze. Jak wiele się dzieje w Europie pokazują choćby codzienne newsy pojawiające się na różnych europejskich forach. Nie zabraknie również aktualności z Europy i świata - zapewnia Witold Graboś, przewodniczący Międzydepartamentalnego Zespołu roboczego ds. cyfryzacji radia, powołanego przez KRRiT.

Na stronie www.krrit.gov.pl/radio-cyfrowe znalazły się obszerne opracowania i analizy dotyczące nowych rozwiązań. Zamieszczane będą się też zapowiedzi i relacje z konferencji, warsztatów i seminariów poświęconych radiofonii cyfrowej, artykuły specjalistów, a także linki do innych serwisów poświęconych DAB+.

KRRiT zachęca ekspertów do dzielenia się wiedzą i deklaruje, że w serwisie umieszczać będzie też artykuły pochodzące od autorów zewnętrznych, którzy zechcą się nimi podzielić.

[Łukasz Szewczyk]