Oficjalna prezentacja Xboxa Scorpio zbliża się wielkimi krokami. Jeśli wierzyć zapewnieniom twórców, następca Xboxa One będzie najbardziej zaawansowaną technicznie konsolą do gier na rynku. Gigant z Redmond pokłada w mocy urządzenia duże nadzieje licząc, że to właśnie ona przyciągnie do produktu najwięcej fanów. Twórcy nie zapominają jednak o innej istotnej kwestii, czyli o tytułach ekskluzywnych.

Jak wyjaśnił za pośrednictwem Twittera Phil Spencer, kluczowe dla nowej platformy będą produkcje rozwijane przez studia Microsoftu. Co oczywiste, próżno będzie liczyć na ich premiery dla konkurencyjnych urządzeń.

Microsoft ma za sobą duże inwestycje w platformę Xbox Live. Przedsiębiorstwo skupiło się również w dużym stopniu na możliwie jak najlepszym sprzęcie wewnątrz nowego urządzenia. Kolejnym krokiem ma być produkcja dużej ilości gier, które skłonią graczy do przejścia na nową konsolę. Z pewnością to pozytywna zmiana, ponieważ w aspekcie ekskluzywnych produkcji dla Xboxa nie działo się ostatnimi czasy zbyt wiele.

Pewna część nowych tytułów z pewnością trafi również na Windowsa 10, co stanowi świetną wiadomość dla fanów rozgrywki pecetowej. Jakie będą to tytuły? Odpowiedź na to pytanie poznamy najprawdopodobniej podczas tegorocznych targów E3, na których można się również spodziewać wyżej wspomnianej prezentacji nowej konsoli z Redmond.