Microsoft udostępnił Windows 10 Pro Insider Preview z numerem 10547 w piątek. Okazuje się jednak, że w oficjalnym wykazie zmian gigant z Redmond nie pochwalił się wszystkimi nowościami w nowej kompilacji Windows 10 post-RTM.

Redaktorzy serwisu Microsoft-News informują o dodania wsparcia dla różnorodnych emoji w Windows 10 build 10547. W ten sposób mamy możliwość zmiany odcienia skóry dla emotek. Wystarczy tylko, że na klawiaturze ekranowej wybierzemy opcję odpowiedzialną za funkcję. Znajduje się ona w lewym dolnym rogu klawiatury.

Warto dodać, że wsparcie dla różnorodnych emoji znajduje się także w systemie iOS. Niemniej, Microsoft był pierwszy z wprowadzeniem emoji w postaci środkowego palca, które w Windows 10 dodano już kilka miesięcy temu. Natomiast w iOS takiego emoji nie ma. Niemniej, już niedługo, bo środkowy palec pojawić się w becie systemu iOS 9.1, którego premiery dla wszystkich spodziewamy się za kilka tygodni.

Wsparcie dla różnorodnych emoji w Windows 10 dla wszystkich powinno pojawić się wraz z większą aktualizacją, która ukrywa się pod nazwą kodową Threshold 2. Microsoft nie ujawnił jeszcze daty premiery uaktualnienia, ale powinno ono zostać wydane w listopadzie.