SURFpad 4 to najnowsza rodzina tabletów firmy PocketBook, która prezentacji doczekała się podczas targów IFA 2014, a teraz zadebiutowała na polskim rynku.

Obecnie dostępne są dwa z trzech tabletów linii SURFpad 4: niespełna ośmiocalowy PocketBook SURFpad 4 M oraz największy PocketBook SURFpad 4 L o przekątnej w wymiarze 10 cali. Oba modele pracują w oparciu o system Android 4.4, napędzane są ośmiordzeniowymi procesorami i mają po 2 GB pamięci RAM.

PocketBook SURFpad 4 M oraz PocketBook SURFpad 4 L wykorzystują wyświetlacz wykonany w technologii IPS, na którym obraz prezentowany jest w rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli. Moc obliczeniową dostarcza 8-rdzeniowy procesor MediaTek MT6592 o częstotliwości taktowania 1.7 GHz z 4-rdzeniowym układem Mali-450MP4 o taktowaniu 700 MHz, który otrzymał wsparcie ze strony 2-gigabajtowej pamięci operacyjnej RAM.

Dwupasmowy moduł Wi-Fi, bezprzewodowa łączność 3G za pośrednictwem kart micro-sim oraz technologię Bluetooth 4.0 zapewniają stałą łączność ze światem. Dzięki akcelerometrowi i systemowi GPS tablety sprawdzą się także do nawigacji podczas podróży. Tablety obsługują Miracast - technikę bezprzewodowego przesyłania plików pomiędzy dwoma urządzeniami w czasie rzeczywistym.

Tablety PocketBook Surfpad 4 M i PocketBook Surfpad 4 L są dostępne w sprzedaży w cenie odpowiednio 919 zł i 1045 zł.