Powstało pierwsze polskie rozszerzenie do Opery, popularnej przeglądarki internetowej, które zostało zatwierdzone do oficjalnego katalogu wtyczek. Autor zachęca programistów do pisania własnych rozszerzeń na platformę.

21 października twórcy udostępnili 11 wersję przeglądarki Opera w wersji alfa z obsługą rozszerzeń. Przeglądarka pozyskała mechanizm znany już użytkownikom Firefoxa i Chrome dzięki pracy polskich programistów z wrocławskiego oddziału firmy.

W katalogu pojawiła się pierwsze polskie rozszerzenie. Jej autorem jest niezależny programista Tomasz Smykowski. Została ona zweryfikowana i zatwierdzona jako czwarte rozszerzenie w dziale "rozrywka" i 48 w całym ogólnoświatowym katalogu Opery.

Rozszerzenie Quizy pozwala wypełniać quizy tworzone przez społeczność internetową i dzielić się ich wynikami ze znajomymi. Korzystanie z rozszerzenia to świetna rozrywka, dzięki której można dać się poznać lepiej znajomym i uzyskać zabawne tematy do dyskusji.

Rozszerzenie Opery zawiera przeszło tysiąc quizów podzielonych na kilka grup tematycznych, zostało pobrane 147 razy i waży 13,4 KB. Rozszerzenie można pobrać z oficjalnej strony przeglądarki Opera.

[Łukasz Szewczyk]