Po czterech latach prac nad grą Scalebound Microsoft poddał się. Firma w oficjalnym oświadczeniu prasowym poinformowała, że produkcja tytułu została zakończona - czego nie można niestety powiedzieć o samej grze, która finalnie na rynek nie trafi w ogóle.

Scalebound nie jest pierwszą grą Microsoftu, która trafiła do kosza. Podobna klęska spotkała twórców Fable Legends, kiedy to wraz z wycofaniem się z prac nad projektem postanowiono zamknąć całe studio Lionhead.

Scalebound podobnie jak Fable Legends tworzone było z myślą o konsoli Xbox. Porzucenie prac nad grą stanowi niemały cios zarówno dla fanów konsoli, jak i wizerunku jej samej. O ile bowiem Sony nieustannie poszerza ofertę ekskluzywnych tytułów dla PlayStation, Xbox powoli częściej żegna się z nimi, niż wita nowe.

Powodów anulowania Scalebound niestety nie znamy, jednak redaktorzy Eurogamera informują, że prace zostały wstrzymane jeszcze w ubiegłym roku, a relacje pomiędzy Microsoftem a Platinum Games znacznie pogorszyły się już od czasu targów Gamescom.