Redakcja TechCrunch dotarła do informacji o nadchodzącej aktualizacji dla aplikacji Messenger. Komunikator wkrótce ma zostać rozszerzony o możliwość publicznego prowadzenia czatów. Odpowiednie linijki zostają już nawet wprowadzane do kodu aplikacji.

Warto przypomnieć, że Facebook nad podobnym rozwiązaniem pracował już wcześniej. Projekt nosił nazwę Rooms i był rozwijany od 2014 roku, jednak został porzucony przez brak odpowiedniego zainteresowania. Tym razem ma okazać się inaczej. Zamiast korzystać z osobnej aplikacji nowa usługa ma zostać zaimplementowana do znanego wszystkim Messengera.

Wzmianki o nowych funkcjach zostały odnalezione przez Chrisa Messina w kodzie aplikacji przeznaczonej na system iOS. Dzięki nowemu rozwiązaniu klienci Facebooka będą mogli prowadzić publiczne rozmowy, które podzielone będą tematycznie. Nowych członków dyskusji będzie można dodać wysyłając jej link do danej grupy dyskusyjnej, a te będą mogły mieć zarówno charakter otwarty, jak i zamknięty, w którym do dołączenia wymagana będzie akceptacja administratora grupy.

Przedstawiciele Facebooka ujawnili, że prowadzą już testy nowej funkcji, jednak nie wiadomo kiedy ich efekty będą mogli sprawdzić wszyscy użytkownicy.