Microsoft uruchomił dziś program poglądowy Office 2016 dla specjalistów IT i deweloperów. Niejako ramię w ramię wystartowała także rejestracja do poglądowej wersji Skype dla Firm. Jest to nowa wersja komunikatora VOIP, dotychczas znanego pod nazwą Lync.

Czym jest Skype for Business? To nowa wersja komunikatora, która została przygotowana z myślą o firmach i przedsiębiorstwach. Docelowo program ma zastąpić komunikator Lync. W rzeczywistości biznesowy Skype przypomina nam zwykłą wersję aplikacji, ale jest mocno zintegrowany z pakietem biurowym Office.

Biznesowa edycja Skype pozwala łączyć się nie tylko z kontaktami służbowymi, ale także z użytkownikami sieci Skype. Jako że aplikacja stanowi część pakietu Office, wszystkie jej funkcje - wykonywanie połączeń głosowych i wideo czy wysyłanie wiadomości tekstowych - "stają się integralną częścią doświadczenia Office".

Finalne wydanie oprogramowania ma zostać wydane w przyszłym miesiącu. Dokładna data premiery nie jest znana. Do programu poglądowego klienci biznesowi mogą rejestrować już teraz na stronie Microsoft TechNet Evaluation Center.