Sony nie pokazało nowego flagowca w trakcie targów CES 2015 czy MWC 2015. Wiemy jednak, że premiera nowego smartfonu zbliża się wielkimi krokami, czego dowodem są wycieki informacji na temat specyfikacji, jak i zdjęć dla prasy.

Okazuje się, że Xperia Z4 może zostać zaprezentowana, bez większego rozgłosu, już za niespełna tydzień - 20 kwietnia. Rzekomo tego dnia może odbyć się pokaz Xperii Z4 w Japonii, a niedługo po tym urządzenie pewnie trafi do sprzedaży.

Czy tak się stanie? Trudno powiedzieć, ale tego typu premiera, bez fanfarów i całej otoczki związanej z debiutem nowego flagowca sprawi, że Sony wypadnie nieco blado na tle konkurencji spod znaku Apple, Samsunga, LG czy HTC. Z drugiej strony może być to zrozumiałe, bo Japończycy niespecjalnie dobrze radzą sobie na rynku smartfonów i mówi się, że Xperia Z4 będzie jedynie odgrzewanym kotletem, który po prostu dostanie mocniejsze podzespoły. Wizualnie smartfon nie będzie zbytnio się różnił o Xperii Z3.

Sony Xperia Z4 ma mieć 5,2-calowy ekran full HD lub QHD, 8-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 810, 3 lub 4 GB pamięci RAM, kamerkę 5 Mpix do wideo rozmów i aparat fotograficzny 20,7 Mpix. Całość będzie zamknięta w wodoszczelnej obudowie. Cena na chwilę obecną nie jest znana.