WD zaprezentował nowy przenośny dysk dla graczy - My Passport X. Po podłączeniu do Xbox One lub komputera PC, dysk ten zapewnia dodatkową przestrzeń dyskową, tak bardzo potrzebną wszystkim graczom.

W przypadku konsoli Xbox One dysk WD My Passport X pozwala to na zapisanie na konsoli nawet 50 gier, eliminując tym samym konieczność kasowania poprzednio zakupionych tytułów (aby usunąć komunikat "pamięć zapełniona"). Dodatkowo dysk daje możliwość zabrania wszystkich zapisanych gier do kolegi i uruchomienia ich na jego konsoli, bez konieczności ponownego pobierania plików.

Interfejs USB 3.0 umożliwia dostęp do plików zapisanych na My Passport X z dużą szybkością - co ważne, nie jest wymagane dodatkowe źródło zasilania. Jego stylowa i kompaktowa obudowa została skonstruowana tak, aby dysk był także trwały i odporny na wstrząsy, a także zapewniał lata niezawodnej pracy. Instalacja napędu zajmuje tylko kilka chwil - wystarczy go podłączyć i wykonać kilka prostych instrukcji wyświetlanych na ekranie i można się już cieszyć większą pojemnością do ochrony i gromadzenia swoich gier i innych plików.

Przenośny dysk My Passport X o pojemności 2 TB jest już dostępny w wybranych sklepach na terenie kraju w sugerowanej cenie detalicznej 499 zł. Jest objęty 2-letnią ochroną gwarancyjną producenta.

[Łukasz Szewczyk]