Fakt jak sprawnie portal społecznościowy przejął funkcję telefonu, komunikatora, albumu zdjęć i filmów czy kalendarza w kontekście tworu Marka Zuckerberga jest niewątpliwie imponujący. Facebook niemal z dnia na dzień rozszerza swoje horyzonty i oferuje swoim klientom coraz to nowe możliwości. Kilka miesięcy temu informowaliśmy dla przykładu o wprowadzeniu funkcji "Stadion", która, krótko mówiąc, ma umożliwiać znajomym wspólne oglądanie wydarzeń sportowych w sieci. Pracownicy Facebooka pracują właśnie nad wdrożeniem kolejnego usprawnienia.

Aplikacje umożliwiające dostęp do prognoz pogody są jednymi z najpopularniejszych w elektronicznych marketach. Zapotrzebowanie na tę prostą funkcję jest ogromne a programy, które ją eksploatują są popularne pomimo faktu, że praktycznie każdy producent instaluje ją domyślnie w swoich smartphone'ach czy tabletach. Fakt ten nie uszedł uwadze Facebooka - choć prawdę powiedziawszy dziwi nas, że zajęli się oni nim dopiero teraz, biorąc pod uwagę wyżej wspomniane możliwości portalu.

Aktualnie na Facebooka loguje się ponad miliard osób dziennie, a każda z nich spędza na portalu co najmniej 20 minut. Zuckerberg chce poprawić te statystyki dodając do swojego tworu możliwość sprawdzenia prognozy pogody. Nie wiadomo jednak jeszcze w jaki sposób informacja ta będzie pojawiać się użytkownikom - czy będzie to jednorazowa wzmianka na początku każdego dnia, czy też prognozy pojawią się w formie osobnej zakładki czy aplikacji. Biorąc pod uwagę tempo rozwoju portalu - nie będziemy zmuszeni czekać długo na odpowiedź.