Google postanowiło pochwalić się liczbami obrazującymi popularność serwisu YouTube wśród internautów. Okazuje się, że wszyscy użytkownicy łącznie poświęcają na oglądanie wideo aż miliard godzin dziennie!

Gdyby jedna osoba miała spędzić w serwisie tyle czasu ile w ciągu jednej doby poświęca na to cały glob, musiałaby zarezerwować sobie na to około 100 tysięcy lat. Tak wynika z informacji opublikowanej przez Google, będącego obecnie właścicielem marki YouTube. Jak podkreślają przedstawiciele, przekroczenie bariery miliarda godzin dziennie to ważne osiągnięcie, które nie byłoby możliwe bez rozwoju platformy oraz internautów, wśród których oprócz samych odbiorców znajdują się oczywiście także twórcy treści.

Z tej oszałamiającej liczby ponad połowę stanowią użytkownicy urządzeń mobilnych, takich jak tablety czy smartfony. Ciekawostką jest, że sporo filmów internauci odtwarzają bez dźwięku! Możliwe że ma to jakiś związek z funkcją automatycznego rozpoznawania języka angielskiego, dzięki której YouTube może samodzielnie generować napisy do filmów.

Kolejnym krokiem w procesie rozwoju platformy z pewnością będzie uruchomienie usług streamingowych, nad czym od dawna trwają już prace.