Wczoraj został opublikowany zwiastun najmłodszego dziecka studia Naughty Dog. Chodzi tu oczywiście o zbliżającą się grę "Uncharted 4: Kres złodzieja".

W Polsce tytuł został wzbogacony o dubbing w naszym języku, co zostało ujęte w trailerze. Od strony wizualnej gra zapowiada się świetnie. Burza, która rozpętała się w internecie po premierze wideo bynajmniej nie miała jednak swojego źródła w pięknej grafice czy głosach postaci. O co więc chodzi?
Ano najprawdopodobniej jeden z grafików pracujących przy trailerze chciał zaoszczędzić sobie nieco pracy, wykorzystując grafikę znalezioną w internecie. Pech chciał, że, mniej lub bardziej świadomie, trafiło na grafikę koncepcyjną gry Assassin's Creed: Black Flag. Na domiar złego obrazek został nieco zmodyfikowany poprzez wycięcie z niego stojącej na pierwszym planie postaci pirata.

Nie chce nam się wierzyć, żeby Ubisoft przepuści okazję do roszczeń związanych z wpadką konkurenta, na razie jednak deweloper nie odniósł się oficjalnie do sytuacji. Nie można tego jednak powiedzieć o pracownikach francuskiego studia, którzy nie szczędzą złośliwych dowcipów kierowanych w stronę Naughty Dog, nawiązując do tytułu gry (Kres złodzieja).