Alienware Alpha zasilił ofertę Della. Amerykański producent wprowadził na rynek nową konsolę do gier PC, czyli niewielki komputer gamingowy zamknięty w obudowie desktopa. Nowy model ma być rozwiązaniem dla osób szukających komputera głównie do gier, a nie posiadających wiedzy pozwalającej samodzielnie konfigurować gamingowe sprzęty.

Cena tego modelu wynosi 549 dolarów w wersji podstawowej. W tym przypadku otrzymujemy komputer z systemem Windows na pokładzie i mocno zmienionym interfejsem konsolowym. W komplecie nie zabrakło także pada od Xboxa 360. Bazowa konfiguracja oferuje procesor Intel Core i3, kartę graficzną GeForce GTX 860M, 4 GB pamięci RAM oraz dysk twardy o pojemności 500 GB. Jeżeli zdecydujemy się na opcję 8 GB RAMu i dysk 1 TB to zapłacimy 699 dolarów, a w przypadku wydajniejszego CPU aż 799 USD. W komplecie nie znalazła się ani myszka, ani klawiatura.

Alienware Alpha stało się chyba oficjalnie pierwszą konsolą do gier PC. Wyprzedziło tym samym Steam Machine, które ma zadebiutować dopiero w przyszłym roku.