Amazon zaprzeczył raportowi, który twierdził, że wkrótce zacznie on akceptować płatności za pomocą Bitcoin. Brytyjska gazeta City AM poinformowała, że Amazon planuje zaakceptować płatności Bitcoin "do końca roku".

Amazonnews

Raport zbiegł się z gwałtownymi wzrostami cen Bitcoin, Ethereum i innych kryptowalut. Bitcoin wcześniej miał problemy z utrzymaniem ceny 30 000 USD, ale dane coinmarketcap pokazują, że w poniedziałek wartość jednego BTC przekroczyła 40 000 USD. Raport City AM mógł przyczynić się do tego wzrostu, ale radość dla niektórych była krótkotrwała. "Pomimo naszego zainteresowania tą przestrzenią, spekulacje, które pojawiły się wokół naszych konkretnych planów dotyczących kryptowalut, nie są prawdziwe" - powiedział rzecznik firmy w oświadczeniu dla Reuters.

Cena Bitcoina spadła po opublikowaniu tego oświadczenia do 36 481 USD, ale dziś w trakcie pisania tego artykułu, jego cena ponownie zbliża się do wartości 40 000 USD. Wartość kryptowaluty wciąż rośnie o około 24% z tygodnia na tydzień, a spadek był prawdopodobnie związany również z innymi czynnikami