Android Pay to promowany przez Google system płatności mobilnych, który przedsiębiorstwo wprowadziło na rynek w zeszłym roku. Usługa w założeniach miała stanowić ciekawą alternatywę dla konkurencyjnych rozwiązań firm takich jak Samsung oraz Apple, a całość szybko spotkała się ze sporym zainteresowaniem branżowej prasy. Niestety, platforma jak na razie jest dostępna tylko i wyłącznie dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Tymczasem wszystko wskazuje jednak na to, że sytuacja niedługo ulegnie zmianie, ponieważ wyszukiwarkowy gigant poinformował właśnie, że przygotowuje się już do uruchomienia systemu Android Pay w Wielkiej Brytanii.

Informacjami na temat poszerzenia dostępności zapowiedzianej w zeszłym roku platformy Google podzieliło się za pośrednictwem swojego oficjalnego bloga. Mountain View ujawniło, że ma zamiar w końcu zaoferować usługę poza terenem Stanów Zjednoczonych, a drugim krajem, którego mieszkańcy skorzystają z usprawnienia, będzie Wielka Brytania. Firma zapowiedziała, że system ma być kompatybilny z kartami kredytowymi oraz debetowymi instytucji takich jak Bank of Scotland, First Direct, Halifax, HSBC, Lloyds Bank, M&S Bank, MBNA i Nationwide Building Society. Sam Android Pay będzie natomiast dostępny na Wyspach w ciągu kilku najbliższych miesięcy, ale dokładna data jego debiutu nie jest jeszcze znana.

Niestety, obecnie nie wiemy, kiedy Google mogłoby zaoferować platformę w pozostałych krajach Europy. Wydaje się jednak mało prawdopodobne, żeby system szybko trafił do Polski. Przedsiębiorstwo priorytetowo może bowiem potraktować inne inne państwa, takie jak chociażby Niemcy czy Francja.