Niemiecka firma staje w szranki z Samsungiem Gear VR i Oculusem Rift. Czy uda jej się podbić rynek wirtualnej rzeczywistości?

Carl Zeiss to koncern produkujący na co dzień sprzęt optyczny - obiektywy, mikroskopy czy soczewki. Aparaty fotograficzne stworzone we współpracy z tym właśnie przedsiębiorstwem możemy znaleźć między innymi w smartfonach z rodziny Nokia Lumia.

Czasami firma bierze się też za inne projekty - zaprezentowane właśnie Carl Zeiss VR One to gogle wirtualnej rzeczywistości, które maja konkurować na rynku z Samsungiem Gear VR i Oculusem Rift.

Urządzenie bazuje na tym samym pomyśle co produkt Samsunga - do wyświetlania obrazu wykorzystuje ekran smartfona. W przeciwieństwie do dzieła Koreańczyków, Carl Zeiss VR One działa jednak z każdym telefonem wyposażonym w panel o przekątnej od 4,7 do 5,2 cala.

Gogle pojawią się na sklepowych półkach w przyszłym roku i będą kosztowały 99 dolarów. To aż dwukrotnie taniej od rywala w postaci Gear VR. Na dodatkowe 10 dolarów wyceniono jeszcze "szufladki" pozwalające na umieszczenie w VR One smartfona o danym rozmiarze.

Czy VR One mają szanse na powodzenie? Cóż, to zależało będzie w dużej mierze od tego jakie smartfonowe produkcje zostaną przystosowane do wirtualnej rzeczywistości. Jak na razie Carl Zeiss nie wspomina ani słowem o wsparciu twórców gier. Miejmy nadzieję, że niedługo poznamy więcej szczegółów.