Chińska państwowa organizacja medialna opublikowała artykuł, w którym skrytykowano gry wideo online, wzywając tym samym do wprowadzenia dodatkowych ograniczeń w branży, aby powstrzymać dzieci przed uzależnieniem.

Gamingopium

Jak donosi donosi NBC News, artykuł w którym porównywano gry do opium ze względu na zdolność wciągania i uzależniania dzieci, spowodował gwałtowny spadek akcji tytanów gier jak Tencent czy NetEase. Artykuł jest częścią wieloletniego nacisku rządu, aby powstrzymać dzieci od spędzania całego wolnego czasu na grach wideo. "Następnym krokiem powinna być ściślejsza kontrola czasu, przez jaki nieletni grają w gry online. Powinna być ona znacznie zmniejszona w stosunku do obecnego poziomu" - czytamy w artykule w tłumaczeniu NBC.

Obecnie jednak wydaje się, że oryginalny artykuł został całkowicie usunięty i nie jest jasne, czy powróci. Ale jeśli celem było wprowadzenie dalszych ograniczeń w branży gier, artykuł już się udał. Po wprowadzeniu funkcji rozpoznawania twarzy weryfikujących wiek graczy, Tencent dodatkowo ogranicza dzienny czas grania w gry przez osoby nieletnie, a także ilość pieniędzy, które mogą wydać. "Artykuł zwrócił uwagę na uzależnienie od gier wśród nieletnich" - powiedział dla NBC, Daniel Ahmad starszy analityk w firmie Niko Partners, zajmującej się doradztwem w zakresie gier.