Jeśli chodzi o rynek telefonów komórkowych, ostatni rok był bardzo obfity w nowości. Mieliśmy do czynienia z wieloma premierami - zarówno flagowych modeli najpopularniejszych marek (iPhone 6, Galaxy S5, BlackBerry Classic), jak i bardzo udanych produktów z niższej półki cenowej (OnePlus One, Sony Xperia M). Królowały oczywiście 5- i 6- calowce, a także gadżety przejmujące funkcje smartfonów - smartwatche i phablety. A jak będzie wyglądał nadchodzący rok? Przedstawiamy modele smartfonów, o których na pewno będzie głośno w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Samsung Galaxy S6

Najnowsze doniesienia o najnowszej wersji flagowca Samsunga każą nam przypuszczać, że obudowa urządzenia będzie w całości wykonana z aluminium (nie tylko z aluminiowej ramy, jak miało to miejsce w przypadku poprzednich modeli). S6 ma również mieć zakrzywiony wyświetlacz po obu stronach, Jeśli chodzi o specyfikację, wiemy niemal na pewno, że w ogólnej sprzedaży będą dostępne dwa modele - Snapdragon 810 od Qualcomm, oraz autorski produkt Samsunga - Exynos 7. Model ma być dostępny w sprzedaży już w drugim kwartale 2015 roku.

HTC One M9

Według najnowszych informacji M9 ma mieć 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2560x1440 pikseli. Procesor ma zostać zastąpiony Snapdragonem 805. Użytkownicy będą mieli do wykorzystania także 3 GB pamięci ram oraz 16-megapixelowy aparat fotograficzny ze stabilizacją obrazu. Premiery smartfonu możemy spodziewać się już w marcu przyszłego roku.

Sony Xperia Z4

Nowa Xperia ma być urządzeniem wodoodpornym, o 5,5-calowym ekranie o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Jeśli chodzi o specyfikacje techniczną, najbardziej oczekiwaną zmianą jest bezprzewodowe ładowanie baterii. Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom, w nadchodzącym roku Sony planuje wprowadzenie dwóch dodatkowych urządzeń - 4, 5 calowca -Xperia Z4 Compact i większy model - Xperia Ultra o ekranie 6,4 cala.

LG G4

LG zdecydowało się postawić na zwiększoną wodo- i wstrząsoodporność swojego najnowszego smartfona. Nie jest niespodzianką zwiększenie i wydłużenie ekranu - do 5,5 cala. Sercem ma być 64-bitowy Snapdragon 10, można więc przypuszczać, że całe urządzenie znacznie zyska na wydajności względem swoich poprzedników.

OnePlus Two

Popularny "zabójca flagowców", OnePlus One, był prawdziwym hitem ostatniego roku, jeśli chodzi o rynek smartfonów. Użytkownicy docenili urządzenie za znakomite, wydajne podzespoły I wyjątkowo atrakcyjną cenę. Nie znamy jeszcze wielu szczegółów na temat jego następcy, którego premiera zaplanowana jest najwcześniej na drugi kwartał 2015 roku. Wstępna specyfikacja jednak sugeruje, że ma mieć 5.5-calowy wyświetlacz Quad HD o rozdzielczości 1080p oraz procesor Snapdragona 805 o taktowaniu 2.7GHz.