Intel planuje udostępnić swoją technologię RealSense 3D w smartfonach. Technologia ta polega na użyciu kamery z czujnikami odległości, która może być wykorzystana do rozpoznawania gestów, jak również do skanowania i rozpoznawania przedmiotów i osób.
Kamera RealSense 3D Intela to rozwiązanie, dzięki któremu możemy sterować komputerem za pomocą gestów. Na tym jej zastosowania się zresztą nie kończą, bo dzięki temu, że wspomniana kamera widzi głębię, możliwe jest również chociażby skanowanie trójwymiarowych obiektów, które następnie można wydrukować przy użyciu drukarki 3D. Urządzenie może zapewnić kontrolę gestami podobną do tej, jaką oferuje Kinect firmy Microsoft.

Dyrektor generalny Intel Brian Krzanich zademonstrował 6-calowy smartfon z tą technologią, ilustrujący korzyści użycia RealSense 3D w dzisiejszej elektronice użytkowej. Intel planował na początku wykorzystywanie RealSense tylko w komputerach i tabletach, ale dzięki postępowi prac jeszcze w tym roku Amerykanie zaczną wdrażać to rozwiązanie do smartfonów. Chipy te wyposażone są w moduły LTE i zostały zaprojektowane do współpracy przede wszystkim z systemem Android.