Nie ukrywajmy, ale przednia kamera Facetime w iPhone'ach pozostawia wiele do życzenia. Tym bardziej, gdy spojrzymy na flagowe smartfony z Androidem, gdzie standardem są już kamerki 5 Mpix, a w niektórych modelach stosowane są nawet matryce z kilkunastoma megapikselami. Tymczasem w iPhonie jest to kamera 1,2 Mpix z możliwością rejestrowania wideo w jakości 720p.

Tymczasem deweloper Hamza Sood doszukał się w kodzie systemu iOS 9 beta 1 referencji, które wskazują na ulepszenia w przedniej kamerze iPhone'a.

Widzimy, że kamera Facetime ma otrzymać możliwość rejestrowania wideo w jakości 1080p, diodę doświetlającą LED, tryb dla zdjęć panoramicznych, a nawet możliwość nagrywania wideo slow motion w 240 fps. Rozdzielczość matrycy nie jest znana. Jeśli informacje te potwierdzą się, to iPhone 6s w końcu może stać się smarfonem, którego docenią fanatycy selfie.

Premiery nowych iPhone'ów spodziewamy się we wrześniu. Smartfony mają mieć procesory Apple A9, 2 GB pamięci RAM typu LPDDR4, l epszy aparat fotograficzny 12 Mpix z tyłu obudowy, wsparcie dla technologii Force Touch czy być może ekrany o większej rozdzielczości. Ceny iPhone'ów 6s nie są znane, ale zapewne będą identyczne, z którymi mamy do czynienia w przypadku iPhone'ów 6.