Portal Benzinga podaje informację (ponoć z wiarygodnego źródła), że chińskie Lenovo Group Limited może złożyć ofertę przejęcia kanadyjskiej firmy już w tym tygodniu.

Źródła tych informacji twierdzą, że Lenovo przygotowane jest na zapłacenie 15 USD za akcję, czyli wyraźnie więcej niż ich obecna cena rynkowa (ok. 9 USD) - jeśli zaś Kanadyjczycy odrzucą pierwszą ofertę, to może zostać ona zwiększona do nawet 18 USD za akcję.

Dyrektor finansowy Lenovo, Wong Wai Ming, w styczniu 2013 roku powiedział, że BlackBerry (jeszcze w tym czasie Research in Motion) była jedną z wielu firm branych pod uwagę przyszłych inwestycji. Pod koniec roku jednak rząd kanadyjski ponoć miał zablokować potencjalne przejęcie BlackBerry przez Lenovo, ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa narodowego. W środę Lenovo zapowiedziało utworzenie nowej spółki skupiającej się na urządzeniach inteligentnych, opartych głównie w chmurze. Dział ten miałby być kierowany pod zupełnie inną nazwą i marką, a rozpocząć działalność 1 Kwietnia 2015r.

W dniu dzisiejszym wysokość akcji BBRY wynosi $9,49.