Informacje w sieci ujawniają, że smartfon LG G4 ma wydajnością bezpośrednio konkurować z urządzeniem Samsung Galaxy Note 4. Ma być nawet wyposażony w rysik.

LG zarezerwował znak towarowy LG G Pen na początku grudnia i wygląda na to, że przyda się on do promocji nadchodzącego smartfonu LG G4, który wyposażony ma być w rysik. Najbardziej zaskakujące są jednak informacje nie na temat rysika, lecz wielkości ekranu, którego przekątna z 5,5 cala skurczyć ma się do 5,3 cala. W połączeniu z charakterystycznymi, wąskimi ramkami wokół wyświetlacza, wyjść może z tego bardzo poręczny smartfon.

LG G4 ma być wyposażony w 5,3-calowy ekran o rozdzielczości QHD (1440 x 2560 pikseli). Obraz na nim ma być wyświetlany za pomocą układu Adreno 430. Ten GPU jest częścią SoC Snapdragon 810, który wyposażony jest w dwa 4-rdzeniowe procesory o 64-bitowej architekturze. G4 ma posiadać 4 GB pamięci operacyjnej. Jeśli plotki się potwierdzą, może być to pierwszy smartfon z tak duża ilością RAM-u. Na przetrzymywanie naszych aplikacji lub multimediów otrzymamy 32 lub 64 GB pamięci wewnętrznej. Urzedzieniw posiadać będzie akumulator o pojemności 3500 mAh oraz aparat 20,7 Mpix.

Pierwszą okazję do zaprezentowania światu G4, LG będzie miało podczas CES 2015 już na początku stycznia. Kolejną - na początku marca na MWC 2015.