Firma LG posiada już w swoim portfolio smartfona z wygiętym ekranem, a inni producenci powoli planują wprowadzi takie do swojej oferty. Podobnie sytuacja ma się w przypadku telewizorów.

LG zapowiada, że nowa generacja wyświetlaczy OLED będzie produkowana w całości z plastiku. Ma to zapewnić, że urządzenia będą nie tylko elastyczne, ale także bardziej odporne na uszkodzenia. Niestety żadne rozwiązanie technicznie nie jest pozbawione wad. W tym wypadku jest nią to, że pierwsze produkowane seryjnie elastycznych ekranów OLED będą trochę odstawały pod względem jakości obrazu od swoich bardziej konserwatywnych kuzynów.

Według oficjalnych informacji do tej pory udało się uzyskać jasność o wartości 807 cd/m2, sprawność 60 lumenów/W i odwzorowanie kolorów CRI 85 przy cieple 3000K. Ponadto będą one oferowały tak samo dobrą jakość obrazu, jasność i małe zapotrzebowanie na prąd.

LG ma zamiar zastosować elastyczne OLED-y w prawie wszystkich produkowanych przez siebie urządzeniach. Technologia ta ma znaleźć zastosowanie w sprzęcie mobilnym, wearables, monitorach i telewizorach, a nawet samochodach. Jeżeli tak się stanie, wiele segmentów rynku może ulec ogromnej zmianie, ponieważ giętkie ekrany pozwolą na stworzenie całkowicie nowych produktów, a także zlikwidują problem ze zbitymi szybkami, których wymiana często jest nieopłacalna.