Za nami premiera pierwszej kompilacji Windows 10 Insider Preview z gałęzi Redstone (RS1) - buildu z numerem 11082. Jak dobrze wiemy, Microsoftowi nie udało się dozbroić przeglądarki Edge w obsługę rozszerzeń wraz z Threshold 2, ale to ma się zmienić wraz z Redstone.

Co ciekawe, w kodzie przeglądarki Edge z Windows 10 build 11082 rzeczywiście dostrzeżono wzmianki, które sugerują wsparcie dla dodatków. W rejestrze systemowym znajduje się nawet opcja HKCU\......\MicrosoftEdge\Extensions\ExtensionsEnabled. Niestety, ustawienie jej wartości na 1 nic nie daje.

Microsoft z pewnością już przygotowuje się do rozpoczęcia testów Edge z dodatkami, co m.in. sugeruje nam strona poświęcona rozszerzeniom dla przeglądarki, którą niedawno dostrzeżono w sieci. Niestety, jest mało prawdopodobne, że dodatki dla Edge wypróbujemy jeszcze w tym roku. Gigant z Redmond zapewne aktywuje funkcję dopiero wraz z jedną z kompilacji Windows 10 Insider Preview, którą udostępni w styczniu przyszłego roku.

Dla wszystkich użytkowników taka funkcja pojawi się dopiero po sfinalizowaniu prac nad Redstone 1, a to pewnie nastąpi dopiero wiosną.