Do tej pory chcąc edytować zdjęcia publikowane w Instagramie na aplikacji mobilnej musieliśmy najpierw zrobić lub wybrać istniejącą fotkę, a następnie, za pomocą kontrolek umieszczonych w dolnej części ekranu, mogliśmy wybierać poszczególne filtry i uzyskiwać dostęp do innych funkcji z zakresu edycji.

Tymczasem po instalacji aplikacji Instagramu z numerem 7.3.0 na urządzeniach z Androidem część użytkowników dostrzegło zupełnie nowy ekran edycji, który możecie zobaczyć na poniższym filmie opublikowanym w YouTube przez Droid Life.


Jak nietrudno zauważyć, działanie nowego ekranu edycji bazuje na ruchach palcem w lewo i prawo. W ten sposób nakładamy poszczególne filtry i widzimy od razu zmiany. Na dole widzimy nazwę konkretnego filtru. Natomiast dotknięcie kontrolki Edytuj uruchamia pasek z kolejnymi narzędziami.

Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie jest ciekawsze niż dotychczasowe. Zmiany powinny w niedługim czasie pojawić się również w waszych aplikacjach Instagramu na urządzeniach z Androidem.

Instagram jest obecnie drugim co do wielkości serwisem społecznościowym na świecie, który ma ponad 300 mln aktywnych każdego miesiąca użytkowników. Kilka lat temu Instagram został przejęty przez Marka Zuckerberga za około miliard dolarów.