Mionix Avior SK stworzono z myślą o graczach FPS-owych, wśród których znaleźć można wyjątkowo wielu "claw gripowców". Mysz charakteryzuje się delikatnymi, opływowymi liniami. Jej kształt wyprofilowano tak, by w sposób wygodny mogły z niej korzystać również osoby o mniejszych dłoniach czy preferujące inny styl klikania. Urządzenie jest w pełni symetryczne, dzięki czemu mogą z niego korzystać zarówno osoby prawo - jak i leworęczne.

Co się kryje w środku?


Gryzonia wyposażono w sensor optyczny ADNS-3310 o maksymalnej czułości do 7000 DPI. Czujnik charakteryzuje brak akceleracji, dokładność, płynne śledzenie ruchów i maksymalna szybkość powyżej 215 IPS'ów. Urządzenie posiada trzy poziomy DPI.

By strzelanie do przeciwników nawet w największych opałach było jak najbardziej efektywne, w myszy zastosowano nowy system kalibracji LOD, dzięki któremu każdy z graczy będzie mógł dostosować optymalną wysokość śledzenia myszy do swoich potrzeb (w końcu bieganie z kałasznikowem to nie to samo to celowanie ze snajperki).

Serce gryzonia stanowi 32 bitowy procesor ARM oraz 128 kB wewnętrznej pamięci, dzięki którym bez problemu za pomocą specjalnego oprogramowania zaimportujemy makra, profile podświetlenia czy funkcjonalność wszystkich 9 przycisków.

Przemyślana konstrukcja


Producent zadbał również o atrakcyjne wykończenie. By zapewnić płynny ślizg Mionix Avior SK zaopatrzono w duże ślizgacze z PTFE, które w razie zużycia bez problemu można dokupić. Gumowane pokrycie, szczególnie doceniane przez graczy, którym pod wpływem emocji pocą się dłonie, nadaje myszy ciekawy, matowy wygląd, który jeszcze bardziej podkreśla jej praktyczne wykonanie. Wyposażona w podświetlenie oferuje możliwość ustawienia jednego koloru z gamy ponad 16,8 miliona barw.