Najprawdopodobniej użytkownicy komputerów osobistych mogą spodziewać się usprawnień Mortal Kombat XL, które do tej pory dostępne były wyłącznie dla konsol do gier. Taki scenariusz zwiastuje przynajmniej wpis Eda Boona, współtwórcy gry oraz pracownika studia NetherRealm.

Do niedawna mówiło się jeszcze o porzuceniu wsparcia dla Mortal Kombat X w wersji dla PC-tów. Zdaje się jednak, że tytuł będzie na tej platformie wspierany w dalszym ciągu. Do tej pory Mortal Kombat XL trafiło jedynie na platformy PS 4 oraz XONE, a gracze komputerowi musieli obejść się smakiem. NetherRealm planuje jednak najprawdopodobniej wprowadzenie edycji XL również na ten rynek.

Takie wnioski można przynajmniej wysnuć na podstawie wyżej wspomnianego wpisu, w którym Boon opublikował wyniki ankiety dotyczącej Mortal Kombat X oraz nowości związanych z tytułem. Jak wynika z badań, gracze są żywo zainteresowani przeniesieniem wersji XL na PC-ty. W odniesieniu do ankiety Ed Boon dopisał, że studio zamierza słuchać sugestii swoich fanów. Czyżby więc twórcy zamierzali wysłuchać próśb właśnie w tej kwestii? To bardzo prawdopodobne.

Przypomnijmy, że ulepszona wersja gry oferuje między innymi dostęp do nowych postaci oraz usprawnienia rozgrywki sieciowej.