Spółka Iplex, właściciel jednego z pierwszych serwisów wideo na żądanie Iplex.pl, jest w trakcie upadłości likwidacyjnej - informuje Presserwis.

Już w listopadzie 2014 roku warszawski sąd rejonowy ogłosił upadłość Iplex SA, natomiast w grudniu w KRS znalazła się informacja o upadłości likwidacyjnej spółki. Jak informuje Presserwis, "upadłość związana była ze złymi wynikami spółki i trudnościami w pozyskiwaniu kapitału niezbędnego do jej dalszego funkcjonowania i rozwoju".

Na chwilę obecną nie wiadomo jak długo Iplex.pl będzie świadczył swoje usługi. W sieci użytkownicy skarżą się m.in. o brak możliwości zakupu dodatkowych pakietów.

Przypomnijmy, że platforma VoD Iplex.pl w sieci zadebiutowała w 2008 roku, natomiast w 2010 roku jako pierwsza zaoferowała Użytkownikom legalne i bezpłatne oglądanie filmów w sieci. Użytkownik korzystający z oferty iplex otrzymuje dostęp do usługi na czterech rodzajach urządzeń: smartfon, tablet, komputer i telewizor typu Smart TV. Wszystko to w opcji session shifting, dzięki której oglądanie filmu dokończyć można na dowolnym z używanych przez nas sprzętów.

[Łukasz Szewczyk]