W internecie pokzały se zdjęcia phabletów Nexus 6, w których część obudowy skrywająca akumulator nienaturalnie się wygięła. Odstawanie klapki może być spowodowane napuchniętym akumulatorem, który po prostu wypycha plecy smartfona i powoduje jego trwałe uszkodzenie.

Część obudowy smartfona jest na stałe przymocowana, więc nie może to być kwestia uszkodzenia klapki poprzez nieumiejętne jej otwieranie. Wygięciu ulega nie cały telefon (jak w przypadku iPhone 6 Plus), ale tylko panel z tyłu. Krążą plotki, że kwestią może być zbyt słaby klej, chociaż bardziej prawdopodobna jest wada baterii, która pęcznieje i wypycha klapkę. Gdyby ta sytuacja okazała się prawdziwa to może dojść nawet do wybuchnięcia Nexusa 6. Motorola na swoich oficjalnych profilach społecznościowych zapewnia o możliwości wymiany wadliwego modelu.

Nexus 6 to zaprezentowany w pod koniec ubiegłego roku phablet działający pod kontrolą systemu operacyjnego Android 5.0 Lollipop. Urządzenie ma bardzo dobrą specyfikację techniczną i dość atrakcyjną cenę, a jedną z jego największy zalet jest brak jakiejkolwiek nakładki producenta.