Użytkownicy Androida mogą korzystać z nowej wersji przeglądarki mobilnej Opera Mini, dostępnej za darmo w Google Play. Opera Mini ma teraz znacząco odmieniony interfejs, który lepiej współgra z interfejsem Androida.
Oprócz nowego interfejsu nowa Opera Mini na Androida zawiera: uproszczone menu, odświeżone szybkie wybieranie, tryb prywatnym opcje optymalizacji dotykowego przeglądania, skalowalny interfejs i wyższą rozdzielczość na tabletach i większych telefonach, optymalizacja opcji Odkrywaj, dająca lepszy dostęp do newsów z całego świata oraz licznik zużycia danych, pokazujący użytkownikom, jak wiele danych zużyli danego dnia

Tak jak poprzednie wersje, Opera Mini 8 kompresuje strony do zaledwie 10% ich oryginalnego rozmiaru. Takie ograniczenie transferu danych oznacza szybszy dostęp do treści, a w wielu wypadkach także możliwość pełniejszego wykorzystania pakietów internetowych.

Wraz z premierą nowej Opery Mini na Android producent ogłasza ambitne cele dotyczące liczby użytkowników na Androidzie. "Planujemy osiągnąć liczbę 275 mln użytkowników na Androidzie do 2017 r., co będzie oznaczać ponad dwukrotny wzrost w porównaniu z dzisiejszymi 130 mln. Wzrost ten umocni pozycję Opery na dominującej pozycji w szybko rozwijających się krajach"
- mówi Lars Boilesen, prezes Opera Software.

Nowe Opera Mini na Android dostępna jest bezpłatnie do pobrania z Google Play.

[Łukasz Szewczyk]